banner250

banner246

Diyanet'ten Üniversiteyi Kazanan Gençlere Destek

Müftülükler, üniversiteyi kazanan öğrencilerin elini bırakmıyor. Üniversite kampüslerine kurulan standatlarda Diyanet'in gençlik faaliyetleri tanıtılıyor.

Ordu Müftülüğü 24.09.2018, 17:24
Diyanet'ten Üniversiteyi Kazanan Gençlere Destek
© Diyanet Haber

Ordu İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü üniversite kampüsünde açtığı stantlarla öğrencilere rehberlik ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı toplumun bütün kesimlerine ulaşmayı sürdürüyor. Bunun güzel örneklerinden biri de bu kez Ordu’dan ulaştı haber merkezimize.

Ordu Müftülüğü İl Gençlik KoordinatörlüğüOrdu Üniversitesi kampüsünde açtığı stantlarla, üniversite eğitimine bu sene başlayan öğrencilere rehberlik ediyor.

Gençlik Koordinatörlüğü tarafından açılan stantları ziyaret eden İl Müftüsü Mürsel Öztürk, yürütülen çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı. 

Stantları ziyaret eden ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Müftü Öztürk, “Gençler siz milletimizin geleceğinin teminatısınız.” ifadelerini kullandı.

Öztürk, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her il ve ilçede gençlik koordinatörlüğü adı altında bir birim oluşturduğunu ve gençlik hizmetleri konusunda çok önemli çalışmalar yürüttüğünü belirterek konuşmalarına şu şekilde devam etti:

‘Yalnız Değilsiniz, Biz Yanınızdayız’

“Gençlik hizmetleri bizim için büyük önem arz ediyor. Üniversite gençliğimiz geçtiğimiz yıllarda hain Fetö terör örgütünce büyük bir istismara uğradı. Üniversite kampüsünde açtığımız stantlarda görevli olan gençlik koordinatörlerimiz burada genç kardeşlerimize rehberlik edip yol gösteriyor. Ülkemizin çeşitli illerinden ilimize yükseköğrenimlerini yapmak üzere gelmiş olan genç kardeşlerimize Diyanet olarak ‘Yalnız Değilsiniz, Biz Yanınızdayız, Gençlere Değer’ sloganıyla sesleniyoruz. Genç kardeşlerimiz bu stantlarımıza yoğun ilgi gösteriyor. Bizde bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Birçok gencimiz stantlarımıza gelerek Diyanet genç gönüllüsü olmak istediğini beyan ediyor. Gençlik hizmetlerimiz yıl boyunca çeşitli faaliyet ve etkinliklerle devam edecek. Gençlerimizi asla yalnız bırakmayacağız.”
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
Aman Özer 3 yıl önce
Geç kalınmış bir teşebbüs. Fakat inşaAllah başarılır ve bütün müftülerimiz bu türlü gayretlere konuşmalılar. Sayın Öztürk hocam başarı ile bu işi götürecektir. Saygılar sunarım.
Mahmut Ay 3 yıl önce
TDV bin bu çalışmaları takdire şayan ancak ihtiyacın yüzde onu bile değil bu sene üniversiteli bı kardeşimizi TDV nin öğrenciler için tuttuğu evlerin ücretini sorduk 350 TL aylık ama yemek yok yemek olursa 450 TL diye cvp aldık belki her yerde aynı değildir ama ayni ölçülerde bir başka yurt nerdeyse TDV nin yarı fiyatı 170 TL barınma artı yemek artı servis ücreti dahil.şimdi TDV ye daha çok ihtiyaç var
Abuzer Kırmızı 3 yıl önce
Harika bir iş elinize sağlık
Mehmet hoca 3 yıl önce
InşAllah unv kazanan personelinede aynı hassasiyeti gösterir. Malumunuz sınavsız geçiş ve dgs ile bir çok imam kko ve mueezin yerleşti