banner250

banner246

Vali ve müftüden TDV’ye kurban bağışı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundular.

Niğde Müftülüğü 06.08.2019, 11:31
Vali ve müftüden TDV’ye kurban bağışı
© Diyanet Haber

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Türkiye Diyanet Vakfının Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürdüğü vekâletle kurban organizasyonuna destek olmak adına kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şubesine verdi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret eden İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şube Başkanı Mehmet Sırrı Şık, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgi verdi.

İl Müftüsü Şık, Türkiye Diyanet Vakfına yapmış olduğu kurban bağışından dolayı Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’e teşekkür etti.

Niğde İl Müftüsü Şık, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfına verdi

Öte yandan Niğde İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık da Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen kampanya kapsamında Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Şık, kurbanını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşları TDV’ye bağışta bulunmaya davet etti.

İl Müftüsü Şık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekâlet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içi 890 TL, yurt dışı ise 725 TL olarak belirledi. Ayrıca yürütülen çalışmaları incelemek ve vekâletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenler; www.tdv.org veya bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabilecek. Bu yıl ilk kez Mobil Bağış Uygulaması’ndan da bağış yapılabilecek. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da hayırsever vatandaşlarımız Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunabilecek. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız, Müftülüğümüzün 0 388 232 34 35 numaralı hattını veya Türkiye Diyanet Vakfının 0 312 416 90 00 numaralı çağrı merkezini de arayarak kurban vekâleti hakkında detaylı bilgi alabilir.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?