banner203

banner250

Tecrübe Paylaşımı Toplantısı

Niğde İl Müftülüğünce “Tecrübe Paylaşımı Toplantısı” düzenlendi.

Niğde Müftülüğü 04.11.2019, 17:08
Tecrübe Paylaşımı Toplantısı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca cami hizmetlerinde verimliliği artırmak ve örnek projelerin paylaşılarak yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla ülke genelinde sürdürülen proje kapsamında, Niğde İl Müftülüğünce Tecrübe Paylaşımı Toplantısı düzenlendi.

Muhammedül Emin Kız Kur’an Kursu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız, İmam Hatip Mahmut Eroğlu, İmam Hatip Adem Yıldır ve Müezzin Kayyım Etem Andırınlı katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “Cami ve Hayat” konulu sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Programın moderatörlüğünü yapan Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız, “Tecrübe Paylaşımı Toplantıları” hakkında bilgi verdi.

Yıldız şunları kaydetti:

“Tecrübe Paylaşımı Toplantıları, Diyanet İşleri Başkanlığımızca 2012 yılından bu yana uygulanan bir projedir. Her yıl ülkemizin dört bir yanında görev yapan ve projeleriyle, çalışmalarıyla, örnekliğiyle, mesleki yeterliliğiyle ve gayreti ile ön plana çıkmış yaklaşık 40-50 civarında görevlimiz tespit edilip Başkanlığımıza davet ediliyor ve onlarla birlikte bazı çalıştaylar düzenleniyor. 2012 yılından bu yana düzenlenen çalıştaylara 293 görevlimiz katıldı. Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle de şimdiye kadar 81 il ve 651 ilçemizde Tecrübe Paylaşımı Toplantısı gerçekleştirdik. Bu yıl da 12 ilimizde ve 102 ilçemizde, 23 cami görevlimizle birlikte bu toplantılar düzenleniyor. Bunlardan birisini de sizlerle birlikte, Niğde’de gerçekleştiriyoruz.

Her birinizin kendi camisinde, mahallesinde veya köyünde birbirinden güzel projeleri, çalışmaları ve faaliyetleri vardır, bunda hiç şüphemiz yok. Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları ve din görevlileri olarak bizler, insanımızın doğumundan ölümüne kadar her zaman ve her yerde onların hizmetine koşuyoruz. Bizler her zaman hayatın içindeyiz ve bu örnekliğimizi göreve yeni başlayan hocalarımızla, din görevlisi kardeşlerimizle paylaşmak için bu toplantıları düzenliyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak sizlerle birlikte birçok ortak projeler ve çalışmalar hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Başkanlığımızın, müftülüklerimizin ve görevlilerimizin hazırlamış olduğu örnek projeleri, faaliyetleri ve çalışmaları da Başkanlığımızın kurumsal web siteleri, sosyal medya hesapları ve resmi haber sitesi olan www.diyanethaber.com.tr den takip ediyorsunuz.

Biz din görevlileri; milli, manevi ve dini şuura sahip bir Müslüman olarak insanlara önder olmamız gerekir ve o yüzden hepimiz kendi mahallemizde, kendi yöremizde, kendi bölgemizde insanların derdi ile dertlenen, sevincini paylaşan birer rehber olmalıyız.”

Programa konuşmacı olarak davet edilen din görevlileri sırasıyla kürsüye davet edilerek görev yerlerinde hayata geçirdikleri örnek çalışmalarını aktardılar.

İstanbul Eyüp Sultan Hacı Osman Torun Camii İmam Hatibi Mahmut Eroğlu; minare gölgesinde nikâh, iftar programları, gençlere yönelik faaliyetler, mahalle sakinlerine yönelik çalışmalar, radyo-tv programları, engellilere yönelik çalışmalar, sportif faaliyetler, kardeş şehir kardeş cami gibi proje ve çalışmaları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Göksun Ulu Camii İmam Hatibi Etem Andırınlı ise Kahramanmaraş’ta mahalle sakinleri ve gençlere yönelik faaliyetlerinin yanı sıra çadır kentte bulunan vatandaşlara ve çocuklara yönelik gerçekleştirdiği ve devam eden çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

Son olarak Osmaniye Merkez Zafer Camii İmam Hatibi Adem Yıldır, Osmaniye’de yürüttüğü projeleri, sosyal ve kültürel hizmetleri, mahalle sakinleri, gençler ve çocuklara yönelik gerçekleştirdiği ve devam eden proje ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?