banner331

banner319

Şehit aileleri ziyaret edildi

Niğde İl Müftülüğü, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında şehit ailelerini ziyaret etti.

Niğde Müftülüğü 13.07.2021, 16:19
Şehit aileleri ziyaret edildi
© Diyanet Haber

Niğde İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ziyaret edildi.

Din görevlileri ve Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Demir’in katılımıyla koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen ziyaretlerde, şehit yakınlarının bayramları tebrik edildi, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

İl Vaizi İbrahim Gökmen, "Vatanımızın ve milletimizin istiklali ve istikbali için toprağa düşmüş şehitlerimizin kutsal emanetleri olan şehit yakınlarımızı ziyaret ederek onlarla hasbihal etme fırsatı bulduk. Ailelerimizin bizleri sıcak ve samimi bir şekilde karşılamaları da bizi çok memnun etti. Onların acıları bizim acımızdır. Vatan toprağında ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Devlet ve millet olarak şehitlerimizin bize emaneti olan değerli ailelerine minnet borçlu olduğumuzu unutmayacak ve her zaman şehit ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)