banner331

banner319

Niğdeli gençler 'kardeşlik' için yola çıktı

Niğdeli gençler, Diyanet İşleri Başkanlığınca "Yazımda Kardeşlik Var" projesi kapsamında Ankara'da düzenlenecek olan kampa katılmak üzere yola çıktı.

Niğde Müftülüğü 01.08.2022, 15:02
Niğdeli gençler 'kardeşlik' için yola çıktı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından öğrencilerin tatil dönemlerini değerlendirmek, bilgi, ahlak ve merhamet duygularıyla yetişmelerini sağlamak amacıyla 12-14 yaş grubu kız/erkek öğrencilere yönelik "Yazımda Kardeşlik Var" projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında Ankara'da yapılacak olan yaz kampına katılmak üzere Niğde'den 41 öğrenci ve 4 görevli kampa katılmak üzere yola çıktı.

"Kardeşlik" için yola çıkan öğrenciler Niğde İl Müftülüğünce düzenlenen törenle uğurlandı.

Törende öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Osman Ayas, altı gün sürecek kampın hayırlı olmasını dileyerek öğrencileri yolcu etti.

Kampta dini bilgilerin verileceği derslerin yanı sıra öğrenciler kültür, sanat ve edebiyat etkinliklerine iştirak etme fırsatı bulacak.

Farklı şehirlerinden farklı kültürel özellikleri ile öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan yaz kampında öğrenciler özellikle görgü, nezaket ve bireysel ilişkilerde dikkat edilmesi gereken hususlar gibi konularda eğitimler alacak.

 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)