banner203

banner250

Niğde’de vekaletle kurban tanıtım programı düzenlendi

Niğde İl Müftülüğünce, tüm personelin katılımıyla “2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirildi.

Niğde Müftülüğü 15.07.2019, 15:48
Niğde’de vekaletle kurban tanıtım programı düzenlendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı”, Niğde İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şube Başkanı Mehmet Sırrı Şık ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Seracettin Yıldız'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Muhammedül Emin Kız Kur’an Kursu Konferans Salonunda düzenlenen toplantı, Kendirli Camii İmam-Hatibi Kazım Yalçın'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Toplantının açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Şık, kurban ibadeti ve vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonunun ehemmiyeti üzerinde durdu.

Toplantıda kurban kesim organizasyonu ile ilgili sunum gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Seracettin Yıldız ise konuşmasında, “Vekaleten kurban programının amacı kurbanlarını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, kurban etlerini daha fazla ihtiyaç sahibine ulaştırmak, Müslüman kardeşlerimizle bayram sevincini ve mutluluğunu paylaşmak, mazlum mağdur ve muhtaçlarla kardeşlik bağımızı kuvvetlendirmektir” dedi.

Yıldız “Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini, yurt içi 890 TL, yurt dışı ise 725 TL olarak belirledi. Ayrıca yürütülen çalışmalara ve vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenler, www.tdv.org veya bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabilecek.

Bu yıl ilk kez Android ve Apple Store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamasından da bağış yapılabilecek. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da hayırseverler Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilecek.

Bağış yapmak isteyen vatandaşlar, müftülük veya Türkiye Diyanet Vakfı’nın 0312 416 90 00 numaralı çağrı merkezini arayarak kurban vekâleti hakkında detaylı bilgi alabilecek.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Toplantıya il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürleri, vaizler, TDV il ve ilçe büro personeli, cami görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?