banner331

banner319

Niğde’de din görevlilerine yönelik ‘Afet Farkındalık Eğitimi’ düzenlendi

Niğde İl Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğünce din görevlilerine yönelik “Afet Farkındalık Eğitimi” düzenlendi.

Niğde Müftülüğü 16.09.2021, 16:52
Niğde’de din görevlilerine yönelik ‘Afet Farkındalık Eğitimi’ düzenlendi
© DİHA

Niğde Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğünce din görevlilerine yönelik “Afet Farkındalık Eğitimi” düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından ilan edilen "2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı" faaliyetleri kapsamında din görevlilerine yönelik seminer düzenlendi.

Seminerde konuşan program sorumlusu Din Hizmetleri Şube Müdürü Yener Kalender, afetler konusunda bilinçlenmenin gerektiğini ve bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığına düşen görevin manevi yönden desteklemek olduğunu hatırlattı.

Niğde Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü Şube Müdürü Erdoğan Göktaş, afet ve acil durumlarda yapılması gerekenler, çevredeki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri başlıklı konuların sunumunu gerçekleştirdi.

Niğde Müftülüğü AFAD İl Koordinatörü Din hizmetleri Uzmanı Bekir Başer ise afetlerde Diyanet İşleri Başkanlığının manevi destek olarak neler yaptığını ve neler yapması gerektiği konusunda personeli bilgilendirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)