banner331

banner319

Kur'an kursu öğrencileri harçlıklarını afetlerde hasar gören camiler için bağışladı

Niğde İl Müftülüğüne bağlı Baloğlu Erkek Kur’an Kursu öğrencileri, harçlıklarını sel ve orman yangınlarında hasar gören camiler için bağışladı.

Niğde Müftülüğü 02.09.2021, 12:13
Kur'an kursu öğrencileri harçlıklarını afetlerde hasar gören camiler için bağışladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşanan sel ve orman yangınlarında hasar gören camileri onarmak ve afetzedelerin yaralarını sarmak amacıyla ülke geneli yardım kampanyası başlatmıştı.

Bu kapsamda Niğde İl Müftülüğüne bağlı Baloğlu Erkek Kur’an Kursu öğrencileri, aralarında topladıkları 800 Türk Lirasını sel ve orman yangınlarında hasar gören camilerin onarımında kullanılmak üzere TDV Niğde Şubesi’ne bağışladı.

Kur'an kursu öğrencilerinin bağışını Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden İl Müftüsü ve TDV Niğde Şubesi Başkanı Osman Ayas, Kur’an kursu öğretici ve öğrencilerine teşekkür ederek bu yardımların en kısa zamanda yerine ulaştırılacağını söyledi.

Öğrencilerin bu duyarlılığının diğer vatandaşlara da örnek teşkil etmesini temenni ettiğini kaydeden Müftü Ayas, Müslümanların ibadethanelerini her daim koruyup kollamasından dolayı büyük gurur yaşanması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)