banner250

banner203

İl müftülüğünce millet kıraathanesi açıldı

Niğde İl Müftülüğünce projelendirilen ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından “KOP Okuyor Projesi” kapsamında finanse edilen “Millet Kıraathanesi” hizmete açıldı.

Niğde Müftülüğü 25.09.2019, 15:31
İl müftülüğünce millet kıraathanesi açıldı
© Diyanet Haber

Niğde İl Müftülüğünce projelendirilen ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından “KOP Okuyor Projesi” kapsamında finanse edilen Millet Kıraathanesi”, Fatih Sultan Mehmet Camii altında hizmete açıldı.

Niğde İl Müftülüğü KOP Millet Kıraathanesi’nde yetişkin ve çocuklar için kütüphane, okuma alanları, çalışma alanları ve özel olarak hazırlanan oyun bölümleri bulunuyor.

Ayrıca misafirlere çeşitli ikramlar da yapılıyor.

Açılış töreninde konuşan Proje Koordinatörü Niğde İl Müftülüğü ADRB Vaizi Zeliha Zor, Millet Kıraathanesi’nin açılış amacı ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “kıraat” kelimesinin “okumak”, kıraathanenin ise “kitap, gazete, dergi vb. okunan, ayrıca sohbet edilen yer” anlamına geldiğini söyledi. Okumanın ve kıraathanelerin önemine vurgu yapan Şimşek, kıraathanelerin sayısının artırılması konusunda kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapıldığını ifade ederek bu projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kurdele kesilmesinin ardından protokol, öğrenciler ve vatandaşlar hep birlikte kıraathaneyi gezerek çeşitli etkinliklere katıldı.

Açılışa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, kurum amirleri, muhtarlar, STK temsilcileri, il müftü yardımcıları, şube müdürleri, vaizler, cami görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?