banner250

banner246

Engelli vatandaşlarla iftar

Niğde’de İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şubesince, engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Niğde Müftülüğü 18.05.2019, 12:22
Engelli vatandaşlarla iftar
© Diyanet Haber

Niğde İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şubesi iş birliğinde, engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

İftar öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, akşam ezanının okunmasıyla birlikte hep birlikte oruçlar açıldı.

İftarın ardından İl Müftü Yardımcısı Ali Çetin, yemek duası yaptı. 

Sonrasında davetlilere hitap eden İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, ramazan ayının fazileti hakkında kısa bir konuşma yaptı. 

Müftü Şık, iftar programına katılan engelli  bireyler ve aileleriyle birlikte iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Misafirlerin bulunduğu masaları tek tek dolaşan İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. 

İftar programına katılan sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  engelli vatandaşlar ve aileleri ise iftar sofrasında birlikte olmaktan dolayı İl Müftülüğüne ve Diyanet İşleri Başkanlığına teşekkür ettiler.

İftar programına İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, il müftü yardımcıları, Müftülük personeli, engelli ve gençlik koordinatörleri, üniversite öğretim görevlileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)