banner250

banner246

Nevşehir “ Kardeş Şehir “ Projesi Kapsamında Komşu İl Müftülerini Ağırladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde yürütülen “Ramazan buluşmaları” ve müftülüklerce iller arası yürütülen “Kardeş Şehir” projeleri kapsamında, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar ve komşu illerin Müftüleri Nevşehir’de vaaz ve irşad hizmetlerine katıldı

Nevşehir Müftülüğü 23.06.2018, 12:06
Nevşehir “ Kardeş Şehir “ Projesi Kapsamında Komşu İl Müftülerini Ağırladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca Ramazan ayı boyunca ülke genelinde yürütülen “Ramazan buluşmaları” ve müftülüklerce iller arası yürütülen “Kardeş Şehir” projeleri programına bu kez Nevşehir ev sahipliği yaptı.

Proje kapsamında, vaaz ve irşad faaliyetlerine ivme kazandırmak, birbirlerine komşu olan şehirlerin il müftüleri arasında iletişimi artırmak ve hizmet birliğini sağlamak maksadıyla Nevşehir müftülüğü bir program düzenledi.

Program kapsamında; Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar Merkez Kurşunlu Camii'nde,  Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Ahmet Yıldız Hz. Ömer Camii'nde, Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman Hacı Mustafa Paslanmaz Camii'nde, Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven Rasim Uzer Camii'nde, Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar Oğuzlar Gaznevi Camii'nde, Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım Taşlıbel Camiinde, Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal ise Göreme Kasabası Hacı Mustafa Ağa Camii'nde vaaz-u nasihatte bulundular.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)