banner203

banner250

Minikler Yemen’i unutmuyor

Ürgüp İlçe Müftülüğüne bağlı Musalla Kur’an Kursu 4-6 yaş grubu öğrencileri, Yemen'deki savaşta zarar gören açlık ve yokluk içindeki kardeşleri için yardım kampanya düzenledi.

Nevşehir Müftülüğü 16.01.2020, 11:52
Minikler Yemen’i unutmuyor

Minikleri düzenledikleri kampanyayla topladıkları 480.00 Türk Lirasını, Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere İlçe Müftüsü Abdül Muhammed Çınar'a teslim etti.

Musalla Kur’an Kursu öğreticileri Hatice Şahin ve Nurcan Sezgin, toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşması için bu kampanyayı düzenlediklerini ifade etti.

4-6 yaş grubu öğrencilerinin böyle bir kampanya düzenlemelerinin kendisini duygulandırdığını söyleyen İlçe Müftüsü Çınar, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturmak ve büyüklere örnek olma açısından minik öğrencilerin Yemen'deki muhtaç din kardeşlerimize yardım eli uzatmalarının çok anlamlı olduğunu ifade ederek çok müteessir olduğunu belirtti.

Çınar, kampanya kapsamında toplanan yardımların en kısa zamanda Yemen'deki ihtiyaç sahibiplerine ulaştırılacağını belirterek, önderlik yapan hocalarına ve minik öğrencilere bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?