banner250

banner203

"Engelli kardeşlerimiz daima baş tacımızdır"

Nevşehir’de Müftülük engelli öğrencileri ziyaret etti.

Nevşehir Müftülüğü 25.12.2018, 15:42
"Engelli kardeşlerimiz daima baş tacımızdır"
© Diyanet Haber

Nevşehir İl Müftü Yardımcısı Nurcan Solak beraberindeki Merkez Hacı Nihal Kur’an Kursu Öğreticisi Sümeyra Karadeniz ve kurs öğrencilerinden oluşan heyetle Nevşehir merkezde faaliyet gösteren Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

Müftü Yardımcısı Nurcan Solak ziyarette öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Konuşmasında bakıma muhtaç engellilere karşı duyarlı olmanın, gereken ilgi ve desteği göstermenin insani ve dini bir görev olduğunu belirten İl Müftü Yardımcısı Solak, "İnsanın dünyada sahip olduğu veya olamadığı her şey bir imtihandır. Hasta ve engelli olmak bir imtihan vesilesi olduğu gibi hasta ve engelliye bakmak ve eğitimlerine katkı sağlamak da imtihanın diğer bir boyutudur. Bu kardeşlerimiz isyan etmeden, sabrederek, gönülden Cenab-ı Hakk'a yönelirse dünyada yaşadığı mahrumiyeti ebedi saadete çevirebilir. Bakıma muhtaç, engelli kardeşlerimize karşı duyarlı olmak, gereken ilgi ve desteği göstermek insani ve dini bir görevdir. Müftülük olarak bizler de din görevlilerimiz ile birlikte engelli kardeşlerimizi ziyaret ederek, manevi destek olmaya ve gönüllerini hoş tutmaya gayret ediyoruz." dedi.

“Engelli kardeşlerimiz daima baş tacımızdır” 

Yüce dinimiz İslam’ın, hastaları ziyaret etmeyi çok büyük bir sevap kabul ettiğini de belirten İl Müftü Yardımcısı Solak, “Dolayısıyla bir hastayı ziyaret etmenin bu kadar mükâfatı varken bir engelliye yardım edip el uzatarak hatırlamanın sevabı daha da büyüktür. Onların bizi görmelerini beklemeden bizim onları görmemiz yeterlidir. Onlara yol göstermek yerine onlarla beraber yürümemiz yeterlidir. Çevremizdeki engelli vatandaşlarımızı daima baş tacı yapmalıyız. Şunu unutmamalıyız ki asıl engel, engelli kardeşlerimizi görmezden gelmekten kaynaklanmaktadır." şeklinde konuştu.

İl Müftü Yardımcısı Nurcan Solak, Kur'an Kursu Öğreticisi Sümeyra Karadeniz ve kurs öğrencileri, engelli çocuklarla yakından ilgilenerek hazırlamış oldukları yiyecekleri engelli çocuklara ikram etti.

Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ümit Selçuk Şimşek, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek heyete teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?