banner324

banner319

Muş'ta vekaleten kurban tanıtım toplantısı düzenlendi

banner265

Muş İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Muş Müftülüğü 02.06.2022, 17:15
Muş'ta vekaleten kurban tanıtım toplantısı düzenlendi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Ankara'da düzenlenen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Tanıtım Toplantısı"nda, 2022 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatları açıklandı.

Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekaleten kurban kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 2 bin 250 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 1800 lira olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek verecek.

Bu kapsamda Muş İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Muş Şubesi ev sahipliğinde "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzmanı Ahmet Aslantaş konuşmacı olarak katıldı.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü İbrahim Halil Demir ile İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Müftülük personeli ve din görevlileri hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Diyanet İşleri Uzmanı Aslantaş, “Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen kurbanlarımız, İslam dininin esaslarına uygun olarak büyük bir hassasiyetle yerine getirilmektedir. ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla başlatılan kurban faaliyetlerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)