banner203

banner250

Diyarbakır Müftülüğü Geçici K.K. Öğreticisi Alım İlanı

Diyarbakır Müftülüğü ihtiyaç duyulan Kur'an Kurslarında istihdam etmek üzere Geçici K.K. Öğreticisi alım ilanı yayınladı.

Münhal 09.05.2019, 09:57
Diyarbakır Müftülüğü Geçici K.K. Öğreticisi Alım İlanı
© Diyanet Haber

Diyarbakır Müftülüğündan yapılan duyuruda şöyle denildi:

DUYURU

İlimize bağlı ilçe müftülüklerinde ihtiyaç duyulan Kur’an kurslarına ek ders ücreti karşılığında çalıştırılmak üzere geçici Kur’an Kursu Öğreticisi alınacaktır. Bu itibarla, Yaz Kur’an Kurslarımızdaki eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülmesi esastır. Ancak eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülememesi halinde söz konusu Kur’an Kurslarındaki hizmetlerin aksamaması için Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince ek ders ücreti karşılığında geçici öğreticiler görevlendirilebilecektir.

1. Müracaatlar: Bismil, Çermik, Çüngüş, Dicle, Ergani,Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy,Lice ve Yenişehir İlçe Müftülüklerine yapılacaktır.(Sadece bir ilçe için başvuru yapılacaktır)

2. Mülakat yapılacak ilçeler: Bismil, Çermik, Çüngüş, Dicle, Ergani, Hani, Hazro. Kayapınar, Kocaköy, Lice ve Yenişehir İlçe Müftülükleri

3. Müracaatlar şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Ön lisans veya İmam Hatip Lisesi diplomalarından birinin fotokopisi, 2018 yılı DHBT’den 60 ve üzeri puan aldığına dair sınav sonucu fotokopisi, talebin az olması halinde ise DHBT’si 50 puana kadar olanlar da müracaat edebileceklerdir. Kayapınar İlçesi için 60 ve üzeri puan almış olmak. Yenişehir İlçesi için 60 ve üzeri puan almış olmak ve erkek olmak. Dilekçe, Sabıka kaydı, Kimlik Fotokopisi,

SINAV VE MÜRACAAT TARİHLERİ:

Müracaatlar: 10-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında görev almak istenen ilçe müftülüğüne yapılacaktır. 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 09.30’da müracaat edilen ilçe Müftülüklerinde Sınav Komisyonunca sözlü mülakat yapılacaktır. Mülakat sonuç listesi, müracaat listesi ve tutanaklar sınav komisyonunca sınavın bittiği gün İl Müftülüğüne elden teslim edilecektir. Sınav sonucunda yerleştirmeler en yüksek puanı alandan başlamak üzere ek listedeki ihtiyaç duyulan Kur’an Kurslarından birine yapılacaktır. Bilgi ve gereğini rica ederim.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (3)
Yıldız karakaş 2 yıl önce
Gelecek ay başvuru yokmuş ilçe
Bilal aldı 2 yıl önce
Sonucu nasıl anlayacaz
Şakir DİNÇ 2 yıl önce
Aktif olan fahrî imam ve k.k.ö tekrar mülakatta gerekirmi
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?