banner297

banner319

Yatağan'da kurumlar eğitimde iş birliği yapacak

banner265

Muğla Yatağan İlçe Müftülüğü ve Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Muğla Müftülüğü 13.05.2022, 11:32
Yatağan'da kurumlar eğitimde iş birliği yapacak
© DİHA

Yatağan İlçe Müftülüğü ile Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Yatağan Kaymakamlığında gerçekleştirilen imza törenine Kaymakam Onur Kökçü, İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Kökçü, "Bu protokol ile amaç; örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü bünyesinde gençlik hizmetlerini yürütmek maksadıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen il ve ilçe gençlik koordinatörlerinin uygulayacakları projelerde iş birliği yapmak. Bu iş birliği çerçevesinde, ortaokul ve lise çağındaki gönüllü öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi amaçlanmaktadır. Bu vesile ile onların sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, onlara çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılarak gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır." dedi.

Yatağan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi ise "Protokol ile okullarımızda gençlerimize ulaşmada kolaylık ve eğitim, iyilik, kültür faaliyetleri çerçevesinde gençlerimizle hemhal olma noktasında iyi bir etkileşim olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından "Eğitimde İş Birliği Protokolü" taraflarca imzalandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)