banner331

banner319

Yatağan'da 'Kardeşlik Turnuvası' başladı

Muğla Yatağan İlçe Müftülüğü tarafından Yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen "Yaz Kur'an Kursları Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası" başladı.

Muğla Müftülüğü 03.08.2022, 12:37
Yatağan'da 'Kardeşlik Turnuvası' başladı
© DİHA

Yatağan İlçe Müftülüğü ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğinde Yatağan Gençlik Merkezi Spor Tesislerinde düzenlenen turnuvaya Yatağan İlçe Müftülüğüne bağlı camilerden 9 takım ve 150 genç katıldı.

Turnuva, yaklaşık 20 gün sürecek ve 17 Ağustos’taki final maçıyla sona erecek.

Turnuva öncesinde açıklamalarda bulunan Yatağan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, "Yaz Kur'an kursları kapsamında camilerde, Kur'an kurslarında Kur'an eğitimi verildiğini bunun yanısıra sportif etkinlikler ile gençlerin moral motivasyonlarını arttırmayı kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmeyi hedeflediklerini" ifade etti.

Müftü Çetmi, "Öğrencilerimiz ile turnuvaya katılım sağlayan cami görevlilerimize ve takımlarımıza teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Turnuvaya katılan kuran kursları öğrencileri de turnuvanın kendileri için güzel bir etkinlik olduğunu belirterek organizasyonu düzenleyen Yatağan İlçe Müftülüğüne teşekkür ettiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)