banner331

banner319

Hafızlar 'Yayla Şenliği'nde buluştu

Muğla Fethiye İlçe Müftülüğü, Kur'an kursu öğrencilerini Yayla Şenliği'nde buluşturdu.

Muğla Müftülüğü 03.08.2022, 15:20
Hafızlar 'Yayla Şenliği'nde buluştu
© DİHA

Fethiye İlçe Müftülüğünce Yayla Şenliği düzenlendi.

Karaçulha Mahallesi Yaylası'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen şenliğe İl Müftüsü Yaşar Çapçı, ilçe müftüleri, Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kur’an Kursu ve Çamköy Hz. Fatıma Kız Kur’an Kursu öğrencileri ile aileleri katıldı. 

Şenliğin açılışında konuşan Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay, 2 yıl salgında ara verilen buluşmaların yeniden yaşandığını dile getirerek, hafızlık yapan çocukların eğitiminde katkısı olan hayırseverlere teşekkür etti.

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı da Hicri Yılbaşını tebrik ederek başladığı konuşmasında Hz. Muhammed (s.a.v)’in risalet görevi ve Mekke’den Medine’ye hicretinden  bahsetti.

Hicretin İslam tarihi açısından önemine değinen Çapçı, Hicretin Mekke’nin fethinin yolunu açan en büyük adım olduğunu dile getirdi.

Hicretin tanımından bahseden Çapçı, Hicretin inancını yaşamak için idealleri uğruna Müslümanların  Mekke’den Medine’ye göç etmesi olduğunu aktararak, Hazreti Peygamberin Mekke’ye hitaben "Ey Mekke senden çıkarılmasaydım asla seni terketmezdim" dediği sözünü hatırlattı.

Konuşmaların ardından yüzlerce hafızın doyasıya eğlendiği şenlik bir çok yarışmaya sahne oldu. Yarışmada hafızlar kıyasıya mücadele  etti.

Şenlik sonunda  hafızlara protokol tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)