banner203

banner250

Bodrum'da öğrenciler Kur'an'a geçmenin sevincini yaşadı

Muğla Bodrum İlçe Müftülüğüne bağlı cami ve Kur'an kurslarında açılan Yaz Kur'an Kursları'nda yaz tatili boyunca eğitim gören öğrenciler, Kur'an-ı Kerim'e geçmenin mutluluğunu yaşadı.

Muğla Müftülüğü 18.08.2021, 14:43
Bodrum'da öğrenciler Kur'an'a geçmenin sevincini yaşadı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde il ve ilçe müftülükleri koordinesinde; "evde, kursta, camide; ister çevrimiçi ister yüz yüze" sloganıyla açılan ve 20 Ağustos'ta tamamlanacak olan Yaz Kur’an Kursları'nda çocuklar, Kur’an’ı Kerim öğrenmenin sevincini yaşıyor.

Bu kapsamda Bodrum İlçe Müftülüğüne bağlı Gölköy Camii Yaz Kur’an Kursu'nda Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenen öğrenciler için "Belge Töreni" düzenlendi.

Törende öğrencilere hayırsever vatandaşların katkılarıyla çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yaz boyunca kursa katılan öğrencilere ve desteğini esirgemeyen hayırseverler ile velilere teşekkür eden Gölköy Camii İmam Hatibi Abdülkadir Yıldız, "Yaz boyunca yavrularımız Kur'an-ı Kerim okuyabilmek için büyük bir özveriyle çalıştılar ve elhamdülillah sonunda muvaffak oldular. Her bir yavrumuzu tebrik ediyorum. Camilerimiz onların varlığıyla, cıvıltısıyla güzel. Bugün burada şu tabloyu görmekten daha güzel, daha mutlu edici bir şey olamaz. Rabbim sayılarını artırsın inşallah." diyerek öğrencilerini tebrik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?