banner250

banner246

Sincan Müftülüğü'nde Nöbet Değişimi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İlçe Müftüleri ataması neticesinde Sincan İlçe Müftülüğü görevine getirilen Mevlüt Topçu görevine başladı

Teşkilat Haberleri 20.09.2018, 10:49
Sincan Müftülüğü'nde Nöbet Değişimi
© Diyanet Haber

Sincan Belediyesi kültür evinde düzenlenen programa, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara İl Müftü Yardımcılığına atanan Sincan eski Müftüsü Osman Şener, müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İlçe Müftüsü Mevlüt Topçu, Sincan’da olmaktan ve güzel bir ilçede göreve başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Sincan’da görev süresi boyunca kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve personelimizle beraber, ilçeye hizmet etmek için el birliği ile çalışacaklarını, dini, sosyal ve kültürel alanda bir çok projeyi hayata geçireceklerini belirten Müftü Mevlüt Topçu, özellikle gençlerimize yönelik olarak gençlik koordinatörleri ile gençlik merkezleri kurmak suretiyle çalışacaklarını, madde bağımlılığı ile mücadele konusunda çalışmalara hız vereceklerini, yatılı Hafızlık Kur’an Kurslarını teşvik ve destekleme noktasında daha gayret göstereceklerini ve her cami ve Kur’an Kursunun bulunduğu yerlere 4/6 yaş Kur’an Kursları açılması noktasında her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Müftü Topçu; Yüce dinimiz İslam'ın rahmet yüklü mesajlarını insanlarımıza aktarırken, Kur’an ve Sünnet temelli bilgiden asla ayrılmamaya özen göstererek ve din gönüllüleri olarak hepimizin omuzlarında ağır bir yük bulunduğunu, bunun bilincinde olarak hareket edip gönülden çalışmalarımıza devam edeceğiz. dedi.

Öte yandan Sincan eski Müftüsü Osman Şener de Ankara İl Müftü Yardımcılığına atanması vesilesiyle personele veda ederek helallik istedi.

Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük yaptığı konuşmada altı yıl boyunca Sincan’da hizmet eden Osman Şener’e teşekkür ederek, yeni Sincan Müftüsü Mevlüt Topçu’ya da başarılar diledi.

Konuşmaların ardından yaptığı hizmetlerden dolayı Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük tarafından Sincan eski Müftüsü Osman Şener’e plaket takdim ederken, Sincan yeni Müftüsü Mevlüt Topçu tarafından da çiçek ve hediye takdim etti.

Program yemek ikramı ile sona erdi. 

Sincan Müftüsü Mevlüt Topçu Kimdir?

1974  Konya – Kadınhanı  ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise tahsili ile hafızlığını doğduğu ilçede tamamladı. İmam Hatip Lisesini birincilikle bitirdi.

1997 yılında Konya-Meramda İmam Hatiplik görevine başladı.

1999 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini, 2002 yılında  Selçuk Eğitim Merkezini bitirdi. Aynı yıl Eskişehir– Sivrihisar ilçesine Vaiz olarak atandı.

2003-2005 yılları arasında Muş-Hasköy ilçe Müftülüğü görevinde bulundu. Bu görevi esnasında kısa dönem olarak vatani hizmetini tamamladı.

2005-2009 yılları arasında Almanya Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği bünyesinde yurtdışı din hizmeti görevinde bulundu.

Yurtdışı dönüşü kısa süre Konya merkez Vaizliği yaptı. 2009-2013 yılları arasında Denizli-Çameli ilçe müftüsü olarak görev yaptı. 2013-2018 yılları arasında Antalya İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

06 Temmuz 2018 tarihinde Sincan Müftüsü olarak görevine başlayan Mevlüt TOPÇU, yürüttüğü görevleri esnasında Kaymakamlık, Valilik, Başkonsolosluk ve Diyanet İşleri Başkanlığı makamlarından aldığı Teşekkür ve Takdirnameleri ile Başarı belgeleri bulunmaktadır.

Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tefsir anabilim dalında yüksek lisansa devam etmektedir.

Arapça ve Almanca bilen Topçu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (7)
Ömer SÜRÜCÜ 3 yıl önce
Hayırlı olsun Başarılar diliyorum
Allah kolaylık versin inş
Bilal Zeki Verimli 3 yıl önce
Yeni görevinizde başarılar dilerim,ben Ankara'ya gelince mutlaka Sincan'a gelirdim, aile dostumu bir AMCAMIZ var onu ziyaret ederdim, tekrar gelmem nasip olursa sizleri mutlaka ziyaret edeceğim. Saygı ve muhabbetlerimle
Mustafa Akar 3 yıl önce
Allah hayırlı eylesin inşAllah
Sabri Türkmen 3 yıl önce
Mevlüt Topçu hocama yeni görevinde başarılar dilerim. Rabbim hayırlı hizmetler nasip etsin..
MUHAMMET ALİ KEÇECİ 3 yıl önce
RABBİM Yadıcın olsun Mevlüt hocam
BAYRAM SARIKOÇ 3 yıl önce
HOCAM HAYIRLI OLSUN SAĞLIKLI YAŞAMLAR DİLİYORUM ALLAHA EMANET OLUNUZ
Hasan ÇÖRTÜK 3 yıl önce
Mevlüt Topçu hocama yeni görev yerinde başarılar diliyorum...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?