banner250

Kulluk engel tanımadı

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Kulluk İçin Yok Engel, Yeter ki Sen de Camiye Gel” projesi kapsamında, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde cami - engelli buluşmaları düzenleniyor.

Teşkilat Haberleri 27.02.2020, 14:09
Kulluk engel tanımadı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca din hizmetinin toplumun tüm kesimlerine ulaştırılması ve engelli bireylerin caminin manevi iklimi ile buluşturulması amacıyla hazırlanan “Kulluk İçin Yok Engel, Yeter ki Sen de Camiye Gel” projesi kapsamında, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde düzenlenen programlarda engelli bireyler camilerle buluşuyor.

Denizli

Toplumun önemli bir kesimini oluşturan engelli bireylerin caminin manevi ikliminde bir araya gelmesi amacıyla gerçekleştirilen “Camii Engelli Buluşması” kapsamında, Denizli İl Müftülüğü ile Pamukkale İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü iş birliğinde program düzenlendi.

Ulu Camii’de düzenlenen program görme engelli Yalçın Yetişek’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Emekli Başmüfettişi İbrahim Hatiboğlu, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) engelli sahabelere olan yaklaşımına dikkati çekerek İslam’ın engellilere bakışını değerlendirdi. 

Herkesin bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil ise cami - engelli buluşmalarının her ay düzenleneceğini söyledi. 

Program engelliler tarafından sunulan ilahi dinletisi ile tamamlandı. 

Giresun

Cami engelli buluşmaları kapsamında program düzenlenen bir diğer adres ise Giresun'un Espiye İlçesi oldu. Merkez Camii'nde düzenlenen cami engelli buluşması programında Kur’an’ı Kerim okundu, dualar edildi. 


İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, "Kulluk İçin Yok Engel, Yeter Ki Sen De Camiye Gel" projesi kapsamında her ay Merkez Cami'de engellilere yönelik programlar yapılacağını belirterek engellilere yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Osmaniye

Osmaniye İl Müftülüğünce düzenlenen cami - engelli buluşması ise Envarul Hamit Camii'nde gerçekleştirildi.


Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu “Salih Amel” konulu sohbet yaptı.


Cami - engelli buluşması dualarla tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?