banner203

banner250

Yaz Kur'an Kursu öğrencileri sporda yarıştı

Mersin Gülnar İlçe Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursları'na devam eden öğrencilere yönelik çeşitli spor müsabakaları düzenledi.

Mersin Müftülüğü 23.08.2021, 10:25
Yaz Kur'an Kursu öğrencileri sporda yarıştı
© Diyanet Haber

Gülnar İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, "evde, kursta, camide; ister çevrimiçi ister yüz yüze" sloganıyla açılan ve 20 Ağustos itibarıyla tamamlanan Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim gören öğrencilere yönelik çeşitli spor müsabakaları düzenledi.

Öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak, spor alışkanlığı kazandırmak, Kur’an kurslarını sevdirmek ve öğrencilere unutamayacakları güzellikler yaşatmak amacıyla düzenlenen müsabakalar, stadyumda gerçekleştirildi. 

Müsabakalarda dereceye giren öğrencilere İlçe Müftülüğünce çeşitli hediyeler verildi.

Dereceye giren öğrencilere hediyeleri Kaymakam Yunus Emre Bayraklı, İlçe Müftüsü Yusuf Kaya, Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Elmas tarafından takdim edildi. 

Öğrencileri tebrik eden Kaymakam Bayraklı, "Etkinlikleri gerçekleştiren İlçe Müftülüğüne ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Ayrıca din görevlilerimizi de tebrik ediyorum." dedi.

İlçe Müftüsü Kaya ise "Öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını artırmak, onlara spor alışkanlığı kazandırmak ve Kur’an kurslarını sevdirmek için bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Etkinlikleri düzenlememizde katkılarını esirgemeyen başta din görevlileri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?