banner203

banner103

TDV’nin İyilik Konutları'na 50 adet konut bağışında bulundu

Mersin Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve BAŞHAN Tarımsal Ürünler Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Memiş, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek oldu.

Mersin Müftülüğü 22.07.2020, 15:52
TDV’nin İyilik Konutları'na 50 adet konut bağışında bulundu
© Diyanet Haber

Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi ile bir araya gelen Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Türkiye Diyanet Vakfının Suriyeli savaş mağduru ailelere yönelik, "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla yürüttüğü "İyilik Konutları" projesine 1 adet konut bağışlayarak destek oldu.

Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında da bulunan Belediye Başkanı Gültak’a teşekkür eden İl Müftüsü Kondi, bağış makbuzunu takdim etti.

BAŞHAN’dan TDV’ye 50 adet 'İyilik Konutu'

Öte yandan Türkiye Diyanet Vakfının İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa ettiği İyilik Konutları'na, BAŞHAN Tarımsal Ürünler Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Hüsamettin Memiş’ten destek geldi.

Memiş, Türkiye Diyanet Vakfının Suriyeli savaş mağduru ailelere yönelik, "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla sürdürdüğü "İyilik Konutları" projesi kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib Hızri bölgesinde Mersin Müftülüğü adına oluşturulacak 100 konutluk mahalle için 50 adet konut bağışında bulundu.

TDV Mersin Şubesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Hüsamettin Memiş ayrıca Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla 21 adet kurban bağışında bulundu.

İl Müftüsü Şaban Kondi, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın sadece bu gün değil bu güne kadar yapmış olduğu bütün organizasyonlarında görev alan, her yıl olduğu gibi bu yıl da Mersinimizde yetim, fakir ve yoksullara yardım kolileri hazırlayarak Türkiye Diyanet Vakfı kanalıyla dağıtan, gerek yurt içi gerekse yurt dışı yardım organizasyonlarında desteklerini esirgemeyen, geçtiğimiz yıl Suriye’ye 5 tır, Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrası bölgeye 1 tır insani yardım malzemesi yardımı yapan hayırsever iş insanı Hüsamettin Memiş’e teşekkür ediyorum. İl çapında başlatmış olduğumuz 'İyilik Konutları' projemiz tüm ilçelerimizle birlikte devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Yapılan bağışları Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden İl Müftüsü ve TDV Mersin Şube Başkanı Dr. Şaban Kondi, Başkan Memiş’e teşekkür ederek bağış makbuzlarını takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Dilek 2 ay önce
Hatim almak istiyorum