banner250

banner203

Şehidin isteği yerine getirildi

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında teröristlere yönelik yürütülen operasyon sırasında olumsuz hava koşulları nedeniyle şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel'in vasiyeti üzerine hafız İshak Danış tarafından mezarında Kur'an-ı Kerim okundu. 

Mersin Müftülüğü 06.11.2018, 22:03
Şehidin isteği yerine getirildi
© AA

Mersin İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkel'in Mersin'deki ailesi, oğullarının şehit olmadan önce "Eğer şehit olursam mezarımın başında İshak Danış hocamın Kur'an okumasını isterim" şeklinde istekte bulunduğunu İl Müftülüğüne iletti.

Müftülüğün girişimiyle isteği öğrenen İstanbul Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Cami İmam Hatibi İshak Danış, İl Müftüsü Şaban Kondi ile Türkel'in ailesini ziyaret etti.

Danış, daha sonra Türkel’in kabrinin bulunduğu şehitliğe giderek, mezarının başında Kur'an-ı Kerim okudu.

Şehidin annesi Sabahat Türkel, oğlunun isteğinin yerine getirilmesi karşısında duygulanarak, "Oğlum İshak Danış'ı çok severdi ve okuduğu duaları dinlerdi. Oğlumun son isteği İshak Danış hocanın mezarında Kur'an okumasıydı. Oğlumun vasiyetinin yerine getirilmesinde emeği olanlara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Şaban Kondi de şehidin vasiyetini duyar duymaz çalışmalara başladıklarını belirterek, "Vatanımızın bekası için canlarını feda eden şehitlerimizin isteklerini yerine getirmek bizler için bir onurdur. Bugün de burada şehit Asım Türkel’in vasiyetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim şehadetlerini kabul etsin." diye konuştu.

Danış ise istek kendisine iletildiğinde hiç düşünmeden kabul ettiğini, şehidin son isteğini yerine getirmenin kendisi için şeref olduğunu anlattı. 

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (4)
Elif tutsun 3 yıl önce
Allah rahmet eylesin
Recep Akbulut 3 yıl önce
Rabbim sehadetini kabul eylesin, hocamizdan Allah razi olsun
Kamran süleymanov 3 yıl önce
Bütün şəhidlərə Allah rəhmət eləsin
Necmettin ASLAN 3 yıl önce
Rabbim şehidimize ve tüm sehidlerimizi Cennetiyle muşerref eylesin.
Sayın müftü ve ishak hocamdan Allah razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?