banner250

banner246

Müftülük moral ekibi vatandaşa destek oluyor

Mersin Bozyazı İlçe Müftülüğü, koronavirüsle mücadele kapsamında oluşturduğu "moral ve motivasyon ekibi" ile vatandaşlara manevi destek hizmeti sunuyor.

Mersin Müftülüğü 03.07.2020, 14:33
Müftülük moral ekibi vatandaşa destek oluyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, koronavirüsle mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.

İl ve ilçe müftülükleri, din görevlilerinden oluşan çalışma grupları ile ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor.

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Bozyazı İlçe Müftülüğü, koronavirüsle mücadele kapsamında oluşturduğu "moral ve motivasyon ekibi" ile vatandaşlara manevi destek hizmeti sunuyor.

İlçe Müftüsü Sebahattin Turan; "Müftülük olarak kandillerde, bayramlarda, cuma günlerinde ve değişik zamanlarda din görevlilerimizden oluşan gruplar marifetiyle vatandaşlarımızı evlerinde, iş yerlerinde ziyaret ediyoruz. Başkanlığımızın veya Vakfımızın yayınlarından oluşan hediye paketleri takdim ederek hasbihal ediyoruz. Yaptığımız bu faaliyetleri kurumsallaştırma düşüncesiyle ekipler oluşturduk. Ekiplerimiz vatandaşlarımızı ziyaret ediyor. Ziyaretlerde sohbet ve dini bilgilendirmenin yanı sıra vatandaşlarımızın talepleri, ihtiyaçları not ediliyor ve ilgili yerlere aktarılıyor. Kamu görevlisinin ve din hizmetinin evlerine kadar gelmesinden ötürü vatandaşlarımız memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Hizmeti birlikte yürüttüğümüz din görevlilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)