banner331

banner319

Müftü Can: Mazlum coğrafyalara milletimizin iyiliklerini gönderiyoruz

Mersin Tarsus İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi iş birliğinde hayırseverlerin desteği ile hazırlanan yardım tırı dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Mersin Müftülüğü 03.02.2022, 11:32
Müftü Can: Mazlum coğrafyalara milletimizin iyiliklerini gönderiyoruz
© DİHA

Tarsus İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Tarsus Şubesi koordinesinde Suriye'nin Barışpınarı bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 1 tır dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı.

"Yolumuz İyilik Olsun" sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında hayırseverlerin desteği ile hazırlanan 1 tır gıda ve insani yardım malzemesi, dualarla Suriye'ye uğurlandı.

Tarsus İlçe Müftülüğü önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan İlçe Müftüsü Ali Can, “Müftülüğümüz bünyesinde görev yapan tüm din görevlilerine ‘Yolumuz İyilik Olsun’ kampanyasına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“İyiliklerinizle Kalpleri Isıtıyoruz” sloganıyla yola çıktıklarını belirten İlçe Müftüsü Can, “Mazlum coğrafyanın mazlum insanlarına, mazlum ve mağdur kardeşlerimize milletimizin sevgisini, şefkatini, merhametini ve iyiliklerini gönderiyoruz. Bu soğuk ve çetin kış mevsimini onlar da üşümeden geçirsinler ve çocuklar üşümesin, iyiliklerimiz onları da ısıtsın diye dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Bu tırın içinde battaniye ve gıda var, sebze ve meyve var. Bu tırın içinde milletimizin şefkat, merhamet ve kardeşliği var.” diye konuştu.

Müftü Can, “Kardeşlerine her zaman yardım elini cömertçe uzatan Tarsuslu hayırseverlerimize, bu kampanyada fedakarca çalışan din gönüllüsü personelime canı gönülden çok teşekkür ederim. Hayırseverlerimiz, kardeşlerinin bir sıkıntısını giderdiler, Cenabı Hak da onların bin bir sıkıntısını gidersin. Mahzun gönülleri sevindirdiler, Cenabı Hak da onları sevindirsin. Allah yardımlarımızı kabul etsin. Bizi milletimize hizmet yolunda daim etsin.” duasında bulundu.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile yardım tırı Suriye’ye doğru yola çıktı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)