banner297

banner319

Mersin'de vatandaşlar Müftülük iftarında buluştu

banner265

Mersin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mersin Şubesi iş birliğinde geniş katılımlı iftar programı düzenlendi.

Mersin Müftülüğü 20.04.2022, 17:43
Mersin'de vatandaşlar Müftülük iftarında buluştu
© DİHA

Mersin İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mersin Şubesi Kadın Kolları,  geniş katılımlı iftar programı düzenledi. 

İftar programına gençler, öğrenciler, engelli vatandaşlar, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

Suphi Öner Öğretmenevi'nde düzenlenen iftar programı, proje hafızlık öğrencilerinin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

İl Müftülüğü ve TDV Mersin Şubesince yürütülen dini ve hayri hizmetlere dair sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen İl Müftüsü ve TDV Mersin Şubesi Başkanı Dr. Şaban Kondi, "Ramazan ayı rahmet, bereket, mağfiret ve yardımlaşma ayıdır. En yakınımızdan başlamak suretiyle, çevremizdeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımlarımızı yapalım, zekatlarımızı verelim. Türkiye Diyanet Vakfı kurulduğu günden bugüne hayır sahiplerimizin yardımlarını, zekatlarını şeffaf bir şekilde yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmıştır. Bugünden sonra da ulaştırmaya devam edecektir. Bizlere destek veren hayır sahiplerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Ramazanınız hayırlı, bereketli olsun. Teşrif edip geldiniz, Allah hepinizden razı olsun." dedi.  

İftar programına Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su, İl Müftüsü Şaban Kondi'nin eşi Fatma Kondi, İl Müftü Yardımcısı Ümmühan Mert, İl Müftülüğü ADRB personeli, TDV Mersin Şubesi Kadın Kolları sorumlusu ve üyeleri, il protokolünün eşleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri, engelli vatandaşlar, yetimler, öğrenciler, roman vatandaşlar ve STK temsilcileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)