banner203

banner250

Erdemli Müftülüğü çocukları ödüllendirdi

Diyanet işleri Başkanlığınca yarıyıl tatilinde Türkiye genelinde uygulanan “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi kapsamında, Mersin Erdemli İlçe Müftülüğü, tatilde camiye gelen çocuklar için bilgi yarışması düzenledi.

Mersin Müftülüğü 26.02.2020, 14:34
Erdemli Müftülüğü çocukları ödüllendirdi
© Diyanet Haber

Diyanet işleri Başkanlığınca yarıyıl tatilinde başlatılan “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi kapsamında Erdemli İlçe Müftülüğü, tatilde camiye gelen çocuklar için bilgi yarışması düzenledi. 

Erdemli Müftülüğü Gençlik Merkezi'nde yapılan bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Diyanet yayınlarından çeşitli hediyeler verildi.

Ödül töreninde konuşan Erdemli İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, "Başkanlığımızın başlatmış olduğu 'Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz' projesi ile amacımız yavrularımızın namaza ve camiye yakın olmalarını, namazlarını camide cemaatle kılmalarını sağlamak. Proje çerçevesinde çocuklarımız camilerimizde temel dini bilgileri, namaz kılmayı, cami adabı gibi bir Müslümanın bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmeye çalıştı. Bugün de 37 camiden öğrencimizin katılımıyla yaptığımız bilgi yarışması neticesinde çocuklarımızı ödüllendirdik. Bu yarışmaya katılan öğrencilerimizin hepsi bize göre birincidir. Çünkü onlar tatil boyunca namaz vakitlerinde camilerimize devam etmekle hediyelerin en büyüğünü aldılar.’’ dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?