banner203

banner217

Din görevlileri hayata dokunmaya devam ediyor

Mersin Bozyazı İlçe Müftülüğü, koronavirüsle mücadele kapsamında oluşturduğu "Moral ve Motivasyon Ekibi" ile vatandaşlara manevi destek hizmeti sunuyor.

Mersin Müftülüğü 19.10.2020, 17:35
Din görevlileri hayata dokunmaya devam ediyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde 81 ilde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, koronavirüsle mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Bozyazı İlçe Müftülüğünce oluşturulan "Moral ve Motivasyon Ekibi", vatandaşlara manevi destek hizmeti sunuyor, ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor.

Din görevlileri, ev ve iş yerlerini belirli aralıklarla ziyaret ederek vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor. 

Din görevlileri öncülüğünde hayırseverlerin desteği ile ihtiyaçları karşılanan bir ailede, anne ve kızına iş imkanı sağlandı.

Moral ve Motivasyon Ekibi'nin çalışmalarını değerlendiren İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, "Hocalarımız aile ziyaretlerine ve hayatlara dokunmaya devam ediyor. Bu durum vatandaşlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Görevlilerimize çok teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (0)