banner250

banner203

Çevrimiçi derslerde Kur’an öğrenen çocuklar ödüllendirildi

Mersin Tarsus İlçe Müftülüğü, "Gençliğe Değer" projesi kapsamında çevrimiçi düzenlenen eğitimlerde Kur'an-ı Kerim öğrenen çocukları ödüllendirdi.

Mersin Müftülüğü 09.04.2021, 23:34
Çevrimiçi derslerde Kur’an öğrenen çocuklar ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde sürdürülen "Gençliğe Değer" projesi kapsamında il ve ilçe müftülüklerince çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda Tarsus İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Kur'an-ı Kerim dersi alan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Çevrimiçi Kur'an-ı Kerim Eğitimi" düzenledi.

Çevrimiçi eğitimde Kur’an-ı Kerim okumayı ve çeşitli duaları öğrenen öğrenciler, aileleriyle birlikte katıldığı törenle ödüllendirildi.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen Ödül Takdim Töreni'nde konuşan İlçe Müftüsü Ali Can, "Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek isteyen öğrencilerimiz internet üzerinden müracaatlarını yaptılar. Halen devam eden uzaktan eğitim programımız kapsamında hocalarımız rehberliğinde çevrimiçi Kur'an-ı Kerim öğrendiler. Bunun yanı sıra çevrimiçi derslerde temel dini bilgiler, kısa sureler ve dualar işlendi. Tüm bu çalışmaların sonucu olarak bugün burada küçük bir program tertip edip çocuklarımızın mutluluğunu paylaştık." dedi.

Müftü Can, çevrimiçi derslere katılım sağlayan çocukları ve ailelerini tebrik etti.

Ayrıca çevrimiçi derslere rehberlik eden Kur'an kursu öğreticilerine de teşekkür etti.

Tören, öğrencilere çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?