banner203

banner250

Amacımız gençlerin Kur’an ve sünnete uygun şekilde dini eğitim alması

Mersin Erdemli İlçe Müftülüğü ile Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde; “Dinimi Öğreniyorum, Değerlerimle Hayat Buluyorum” adıyla proje başlatıldı.

Mersin Müftülüğü 03.01.2020, 12:12
Amacımız gençlerin Kur’an ve sünnete uygun şekilde dini eğitim alması
© Diyanet Haber

Erdemli Kaymakamlığı himayesinde İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde; “Dinimi Öğreniyorum, Değerlerimle Hayat Buluyorum” adıyla proje başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu ve Erdemli İlçe Müftülüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrencilere yönelik hazırlanan proje kapsamında ilk programlar; Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Lisesi, İMKB Fen Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi ve Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Programlara Erdemli İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, okul idarecileri, din görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere proje hakkında bilgiler veren İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, şöyle konuştu:

“Dinimi Öğreniyorum, Değerlerimle Hayat Buluyorum’’ projesinde amacımız; dini konularda gençlerimizin Kur’an ve sünnete uygun olarak, en doğru şekilde dinimizi öğrenmelerine katkıda bulunmak. Yurtlarda kalan öğrencilerimize dini konular hakkında genel bilgiler verip, sonrasında gençlerimizin zihnini meşgul eden sorularını cevaplamak istiyoruz. Gençlerimizin dini konulardaki sorularının doğru cevabını bularak, dini en doğru şekilde anlayıp, doğru bilgilere ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz.

Başlatmış olduğumuz bu proje ile on beş günde bir yurtlarımızda kalan öğrencilerle bir araya geleceğiz. Din görevlilerimizle birlikte öğrencilerimizin sorularına ve sorunlara imkânlar dâhilinde çözümler üretmeye çalışacağız. Öğrencilerimize maddi manevi her konuda destek vereceğiz. Proje sonunda ise toplantılarımıza katılım sağlayan gençlerimizle birlikte kültür turları düzenleyerek, ülkemizin kültürel ve manevi mekânlarını gezeceğiz.

Proje ile dinimiz hakkında doğru bilgi sahibi olmayan kişi, yapılar ve gurupların, gençlerimizi yanlış bilgilendirmelerine mani olmayı hedefliyoruz.”

Düzenlenen programlar öğrencilere yapılan ikramlarla son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?