banner331

banner319

Mardin’de Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine seminer

Mardin İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursları’na devam eden öğrencilere yönelik "Teknoloji Ağlarına Bağlı Mıyız Yoksa Bağımlı Mı?" konulu seminer düzenledi.

Mardin Müftülüğü 22.07.2022, 14:46
Mardin’de Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine seminer
© DİHA

"Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı" kapsamında Mardin İl Müftülüğü tarafından Yaz Kur’an Kursu’na devam eden öğrencilere yönelik "Teknoloji Ağlarına Bağlı Mıyız Yoksa Bağımlı Mı?" konulu seminer düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, İl Müftü Yardımcısı Zübeyde Zengin ve İl Vaizi Deniz Seçilmiş öğrencilere teknoloji bağımlılığı, zararları, korunma yolları, dini ve ahlaki boyutu gibi konuları anlattı.

İl Müftü Yardımcısı Zengin, "Günümüz dünyasında teknoloji kullanımı kaçınılmaz bir hal almıştır. Çocuğundan büyüğüne, toplumdaki her fert bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde teknolojik aletleri kullanmaktadır. Maalesef bu kullanım fertlerin özellikle de gençlerin, bağımlı hale gelmesine sebep olabilmektedir. Onları bu sanal dünyanın tehlike ve zararlarından korumak hepimizin asli görevidir." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)