banner331

banner319

Çocuklar camide buluşuyor

Mardin Artuklu İlçe Müftülüğüne bağlı Sadık Yay Camii’nde çocuklar bir araya geldi.

Mardin Müftülüğü 27.06.2022, 10:39
Çocuklar camide buluşuyor
© DİHA

Artuklu İlçe Müftülüğüne bağlı Sadık Yay Camii’nde yıl boyunca Kur’an-ı Kerim, dini bilgiler ve ahlak bilgisi dersleri düzenlendi.

Sadık Yay Camii Müezzin Kayyımı Sabri Varlı’nın rehberliğinde çocuklar her gün akşam ve yatsı namazları arasında Kur'an-ı Kerim, dini bilgiler ve ahlak bilgisi dersleri aldı.

Sabri Varlı, "2021-2022 eğitim-öğretim yılı sonu karnelerini alan öğrencilerim camiye geldiler. Geçen sene Yaz Kur’an kursuna gelen bu öğrencilerim Yaz Kur’an kursundan sonra da camide akşam ve yatsı arası Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler dersine aralıksız devam ederek, kışın en soğuk günlerinde bile caminin yolunu cennet yolu bildiler. Elhamdulillah Kur’an dersine gelen bu öğrencilerim okul derslerinde de üstün başarı gösterip yılsonu ortalamaları 80-99 arasıdır. İstikbalimizin güvencesi, Kur’an ahlakıyla Resulullah (s.a.s) Efendimizin sünnetiyle yetişen bu çocuklarımızla mümkündür." dedi.

Artuklu İlçe Müftüsü Abdullah Işık ise, "Biz İlçe Müftülüğü olarak kursa aralıksız devam eden öğrencilerimize başarılar dilerken bizlere gözleri kapalı güvenen başta ailelerine ve hocamıza da göstermiş olduğu bu güzel davranış ve özverili çalışmaları için teşekkür ederiz." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (1)
Feyza 1 ay önce
Allah ra,zı olsun rabbim hep böyle Allah yolunda gidenlerden eylesin