banner331

banner319

13 yaşındaki Semanur 13 ayda hafız oldu

Mardin İl Müftülüğüne bağlı Abdulkadir-i Menci Duyan Yatılı Kız Kur'an Kursu'nda eğitim gören Semanur Kaynak, 13 ayda hafızlığını tamamlayarak mezun oldu.

Mardin Müftülüğü 28.02.2022, 23:38
13 yaşındaki Semanur 13 ayda hafız oldu
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde sürdürülen "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" meyvelerini vermeye devam ediyor.

Adı geçen proje kapsamında son hafızlık haberi Mardin'den geldi.

Mardin Mükerrem Tüfekçioğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Semanur Kaynak (13), örgün eğitimle birlikte İl Müftülüğüne bağlı Abdulkadir-i Menci Duyan Yatılı Kız Kur'an Kursu'nda sürdürdüğü hafızlık eğitimini 13 ayda tamamlayarak mezun oldu.

Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Kaynak'ın hafızlık hocası Kur'an Kursu Öğreticisi Zübeyde Bekin, "Semanur hafızlığını kısa sürede tamamlamak için akşamları bile sonraki gün ezberleyeceği sayfalara çalışıyordu. 13 ay gibi kısa bir zamanda hafızlığını tamamladı. Peygamber Efendimizin (s.a.s.) 'Kalbinde Kur'an'dan bir şey bulunmayan kimse harap olmuş bir ev gibidir.' hadisi, öğrencimizin yaptığı işin ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu bizlere göstermektedir. Bugün yaşadığımız mutluluğun paydaşları olan öğrencimizin annesine, babasına ve hocalarına çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (4)
Ömer kaynak 5 ay önce
MaşAllah, Rabbim bu kutlu yolculuğunu mübarek eylesin inşAllah,
Emin 6 ay önce
Mardin ili Artuklu İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an Kursu olarak düzeltilmesi rica olunur
Seyhmus 6 ay önce
Mardin İl Müftülüğüne bağlı kurs yok. Artuklu Müftülüğüne bağlı Kur'an kursu. Duzeltme yapılsın lütfen
Sinem 6 ay önce
MasAllahh Rabbım sayılarını arttirsin