banner331

banner319

Salihli'de gençlere sosyal medya semineri

Manisa Salihli İlçe Müftülüğü, imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik “Sosyal Medya Semineri” düzenledi.

Manisa Müftülüğü 10.03.2022, 16:31
Salihli'de gençlere sosyal medya semineri
© DİHA

Salihli İlçe Müftülüğü, “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Salihli Şahin Şen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik “Sosyal Medya Semineri” düzenledi.

İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Manisa Diyanet Haber ve Sosyal Medya koordinatörleri Hüsne Yılmaz ve Aynur Yürük konuşmacı olarak katıldı.

Açış konuşmasında Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik hizmetleri hakkında bilgi veren Salihli Gençlik Koordinatörü Mehmet Demirtaş, Salihli Diyanet Gençlik Merkezinin gençler için var olduğunu ve gençlerle daha güzel olduğunu söyledi.

“Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı ve Sosyal Medya Okur-Yazarlığı” başlıklı sunum yapan Diyanet Haber ve Sosyal Medya Koordinatörü Yılmaz ise sosyal medyanın sunduğu imkanlara, sosyal medyadaki algı yönetimine ve bilgi güvenliğine dikkati çekerek, “Bizler, sizden bir önceki nesil olarak sonradan bu mecra ile tanıştığımız için dijital göçmenleriz. Ama sizler bu mecranın içine doğdunuz ve siz dijital yerlilersiniz. Sosyal medyayı asla kullanmayın gibi klişe cümleler kurmak yerine bundan sonra onu nasıl daha doğru kullanmamız gerektiğine yönelmeliyiz.” dedi.

Sosyal medyaya karşı bilinçli ve ahlaklı tutum sergilenmesi gerektiğinin altını çizen Yılmaz, “Arama motorlarında aradığımız her şey bizim kişiliğimiz hakkında ipuçları veriyor. Paylaştığımız her içerikle dijital ayak izleri bırakıyoruz. Özelimizi ayrıntılı paylaştığımızda aslında insanlara 'beni eleştirebilirsiniz' mesajını da vermiş oluyoruz. Akşamları evimizde perdelerimizi kapatıyoruz ama bazen sosyal medyada perdelerimizi açık unutabiliyoruz. Bir mümin olarak mahremiyete her an ve her ortamda dikkat etmeli, günlük hayatta önem verdiğimiz ahlak kurallarına sosyal medyada da dikkat etmeliyiz.” diye konuştu.

Seminere Salihli İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Şahin Şen Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Çetin, gençlik koordinatörleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)