banner324

banner319

Manisa’da vekaleten kurban organizasyonu tanıtıldı

banner265

Manisa İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Manisa Müftülüğü 08.06.2022, 11:46
Manisa’da vekaleten kurban organizasyonu tanıtıldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek veriyor.

Bu kapsamda Manisa İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Manisa Şubesi ev sahipliğinde "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Manisa Diyanet Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık konuşmacı olarak katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavet ile başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mustafa Soykök, "Din görevlilerimizin gayretleri sonucu, necip milletimizin emanetleriyle 2021 senesinde Manisamız vekaletle kurban bağışında ülke sıralamasında üçüncü oldu.  Bu anlamda ilçe müftülerimize ve arazide çalışan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu sene Allah izin verirse vekaletle kurban kampanyasında İstanbul’dan sonra en fazla vekaletle kurban toplayan il olmayı hedefliyoruz." dedi.

Ardından kürsüye davet edilen TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı Açık, "Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar" gayesiyle yola çıkan TDV'nin hem Türkiye'de hem de dünyada iyiliğin sembolü bir kuruluş haline geldiğini ifade etti. 

TDV sayesinde dünyanın ihtiyaç duyulan her yerine, hiçbir inanç ve ideoloji farkı gözetmeksizin alicenap hayırseverlerin yardım elini uzattıklarını belirten Açık, "Vakfımız, eğitimden barınma imkanına, gıdadan sosyal yardıma, yetimhanelerden cami inşasına kadar birçok alanda çalışmalar yürütmekte, yeryüzünün her köşesinde afetlere, işgallere, savaşlara maruz kalan çaresizlerin ve kimsesizlerin yardımına koşmaktadır." diye konuştu.

Açık, "Ramazan ayında çok güzel iyiliklere vesile oldunuz. Bunlar sizlerin sayesinde gerçekleşti. Mavi yeleklerimizle herkes bizim yolumuzu gözler oldu. Türkiye Diyanet Vakfı buraya ne zaman gelecek deniliyor. Bu da bize gurur ve sevinç veriyor. Artık sadece ülke içerisinde değil ülke dışında da bizim yolumuzu gözleyenler var.” şeklinde konuştu.

Toplantıda Manisa Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Vehbi Özkar, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, müftülük personeli ve din görevlileri hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)