Koordinatörlük turnuva düzenledi

Manisa İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla futbol turnuvası düzenlendi.

Diyanet Haber
Koordinatörlük turnuva düzenledi

Manisa Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğünün öncülüğünde Manisa Celal Bayar Üniversitesinde kurulan Dostluk, Eğitim ve Spor Topluluğu, futbol turnuvası düzenlendi.

Futbol turnuvasına Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 32 takım halinde 320 kişi katıldı.

8 hafta süren ve çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuvanın final mücadelesinde rakibiyle 4 – 4 beraber kalan CBÜ Best takımı, penaltı atışları sonucunda kupanın sahibi oldu.

CBÜ Best takımı, kupayı Manisa İl Müftülüğü Şube Müdürü Cevat Orhan’ın elinden aldı. Cevat Orhan, “8 haftadır centilmence mücadelelere sahne olan turnuvamızın kupasını kazanan takımımızı tebrik ediyorum. Bizim amacımız tüm öğrencilerimizle buluşabileceğimiz faaliyetler yapıp onların gönüllerinde taht kurabilmektir.” diye konuştu.

Manisa İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Osman Güreser ise, “2018 yılında kurulan Dostluk Eğitim ve Spor Topluluğumuz ‘Gençliğe Değer’ projemiz kapsamında Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş’ın ‘her din görevlimizin en az 10 gence ulaşması’ noktasında gösterdiği hedef doğrultusunda hareket ederek üniversite içerisinde çeşitli farkındalık projeleri, paneller, konferanslar ve turnuvalar düzenlediğini, bu faaliyetlere katılan öğrencilerimizi tebrik ederim.” dedi.

Güreser konuşmasını, “Gençlerimize maddi manevi desteklerini esirgemeyen İl Müftümüz Sinan Cihan’a, Şehzadeler ve Yunusemre İlçe Müftülerimize, KYK Yurt Müdürlerimize ve saha konusunda bize yardımcı olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüze teşekkür ederim.” diyerek tamamladı.

banner74
 

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Mehmet Eldemir
Fatih Mehmet Eldemir - 2 ay Önce

İl Müftülüğümüzü ve il Gençlik koordinatörümüz Osman hocayı ve ekibini tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER