banner331

banner319

Haydi çocuklar, camiye…

Manisa'da görev yapan İmam Hatip Altunağa, hazırladığı kliple çocukları yaz Kur'an kurslarına davet ediyor.

Manisa Müftülüğü 24.06.2022, 20:00
Haydi çocuklar, camiye…
© Diyanet Haber

Bugünlerde sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer alan "Haydi Çocuklar Camiye" isimli klibi hazırlayan din görevlisi Ömer Faruk Altunağa, Diyanet Haber'e açıklamalarda bulundu.

Manisa Şehzadeler İlçe Müftülüğüne bağlı Sultan Camii Külliyesi'nde imam hatip olarak görev yapan Altunağa, pandemi döneminde "Çocuk Zakiranlar Grubu" adında bir grup kurdu.

Pandemi sürecinin özellikle çocuklara olan etkisini azaltmak amacıyla böyle bir karar aldığını dile getiren Altunağa, "Camilerin boş ve cemaatsiz olduğu bir dönemde dedim ki kendi kendime 'çocuklara eğitim vermeliyim, onların cami ve cemaatle buluşmasına zemin hazırlamalıyım. Her çocuk mihrap ve minberi hissetmeli. Kur'an okumalı, ses ve makam eğitimi almalı' dedim. Ve pandemi sonrasında aileleri ile birlikte gelmelerine vesile olsun diye her pazar sabahı '7'den 77'ye Ailecek Sultan Camii Külliyesi'nde Sabah Namazında Buluşuyoruz' diyerek bir uygulama başlattım. Yaklaşık bir yıldır her pazar Küçük Zakiranlar'ın tesbihatı ile cemaatimizi buluşturuyoruz. Ülkemizin ve Manisa'mızın bir değeri olan Sultan Camii Külliyesi 500 yaşında. Camimizin sadece mesir festivali ile anılmaması ve bu caminin ecdadımızın bir yadigarı olması hasebiyle Manisa ve çevre illerden gelen ziyaretçilerimizi yaptığımız sabah namazı buluşmaları karşıladık. Böylece camimizi ziyarete gelen misafirleri ve cemaatimizi Kur'an ziyafeti ve Küçük Zakiran'ların tesbihatı ile buluşturduk." dedi.

"Gençlerimiz ve çocuklarımızla 365 gün camide buluşuyoruz"

Çocuklara ve gençlere yönelik sürdürülen çalışmalara dair bilgi veren din görevlisi Altunağa, "Sultan Camii Külliyesi'nde 365 gün çocuklar ve gençlerimize Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitiminin yanı sıra ney, makam ve musiki dersleri veriyoruz. Sadece camide değil her alanda gençler ve çocuklarla birlikteyiz. Onların manevi inşası için gayretimiz devam ediyor." Diye konuştu.

Son olarak "Haydi Çocuklar Camiye" adlı klibi hazırlama gerekçelerini paylaşan İmam Hatip Altunağa, şu ifadelere yer verdi:

"Hedefim öncelikle cami ve Kur'an sevgisini çocuklarımıza aşılamak ve daha geniş kitlelere ulaşıp cami ile bu nesli buluşturmak. Çocukluk döneminde atılan temellerin hayatları boyunca unutulmayacak güzelliklere zemin hazırlamasını sağlamak. Hedefim özgüveni tam, ahlaklı ve irfanlı bir nesli tezyin etmek."

Haydi Çocuklar Camiye klibi için TIKLAYINIZ >>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)