banner250

banner203

Harçlıklarını ihtiyaç sahiplerine bağışladılar

Manisa Sarıgöl İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğrencileri, ihtiyaç sahibi aileler için harçlıklarını bağışladılar.

Manisa Müftülüğü 03.05.2021, 15:31
Harçlıklarını ihtiyaç sahiplerine bağışladılar
© Diyanet Haber

Türkiye'de ve dünyanın 145 ülkesinde; eğitimden kültüre, sosyal ve hayri hizmetlerden uluslararası insani yardım çalışmalarına kadar çok geniş bir alanda faaliyet yürüten Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), yetimler ve ailelerine yönelik hazırlanan maddi ve manevi destek projeleriyle umut olmaya devam ediyor. 

Sarıgöl İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sarıgöl Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik düzenlenen yardım kampanyasına bir destek de 4-6 yaş miniklerinden geldi.

Sarıgöl İlçe Müftülüğü Merkez 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları ihtiyaç sahibi aileler için düzenlenen kampanyaya bağışladı.

Kur'an Kursu Öğreticisi Seval Yeşildağ, "Manevi duyguların zirveye çıktığı Ramazan ayında çocuklarımızın paylaşma ve yardımlaşma duygularını yaşayarak öğrenmelerini sağladık. Aynı zamanda hayır hasenat konusunda farkındalık oluşturmak istedik." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?