banner203

banner250

Hafızlık öğrencileri Suveyda'yı izledi

Manisa İl Müftülüğü ve Evrensel Hafızlar Derneği Manisa Şubesi, hafızlık eğitimi alan öğrencileri, başrol oyunculuğunu 11 yaşındaki bir hafızın yaptığı "Suveyda" filminde buluşturdu.

Manisa Müftülüğü 24.09.2021, 11:22
Hafızlık öğrencileri  Suveyda'yı izledi
© DİHA

Manisa İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ile Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Manisa Şubesi organizasyonuyla Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yunusemre Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu, Karaköy Kur'an Kursu ve Muradiye Kız Kur'an Kursu'nda eğitim gören 182 hafızlık öğrencisi, "Suveyda" filmini izledi.

Hafız olma çabasında olan 11 yaşındaki Hadim'in öğrenme aşkını, beyaz bir güvercinle kurduğu muhabbeti ve kuşdili öğrenme çabalarını ele alan filmde duygu dolu anlar yaşayan hafız adayları, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinliğe dair bilgilendirmede bulunan Manisa Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörü Osman Turgut Dilek, İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde yürütülen "Hafızlık Projesi" ile onlarca hafızın eğitim aldığını ve Gençlik Koordinatörlüğü olarak da bu tür faaliyetlerle öğrencilerin milli ve manevi gelişimlerine katkı sunmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Mahmut Ensari Bilgiç 4 hafta önce
Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun inşAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?