banner250

banner246

Dr. İşliyen: Önemli olan gönüller arası köprüler kurmaktır

Manisa Turgutlu İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Turgutlu Şubesince; "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı" açıldı.

Manisa Müftülüğü 30.06.2021, 11:00
Dr. İşliyen: Önemli olan gönüller arası köprüler kurmaktır
© Diyanet Haber

Kurbanını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak, kurban ibadetinin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfınca düzenlen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu, il ve ilçe müftülüklerince vatandaşlara tanıtılıyor.

Bu doğrultuda Turgutlu İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Turgutlu Şubesince; "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı" açıldı.

İlçe merkezindeki standın açılışına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz ve İlçe Müftüsü Fethullah Yavuz, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Standın açılışını gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, ''Asıl önemli olan bir parça et göndermek değil, gönüller arası köprüler kurmaktır.'' diyerek vekaletle kurbanın önemine dikkat çekti.

Program kurdele kesimi ile son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?