banner250

banner246

Din görevlileri ihtiyaç sahiplerine iftarlık ikram ediyor

Manisa Akhisar İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, hayırseverlerin desteği ile ihtiyaç sahibi ailelere iftarlık yemek ikram ediyor.

Manisa Müftülüğü 05.05.2021, 15:49
Din görevlileri ihtiyaç sahiplerine iftarlık ikram ediyor
© Diyanet Haber

Akhisar İlçe Müftülüğü din görevlileri, gelenek haline getirdikleri uygulama ile Ramazan boyunca her gün ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ikram ediyor.

Hayırseverlerin desteği ile cami müştemilatında kurulan mutfakta gönüllüler tarafından pişirilen yemekler, iftar öncesinde din görevlilerince mahalledeki yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ikram ediliyor.

Din görevlileri öncülüğünde bir iyilik hareketi başlatıldığını belirten Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, "Bereketin, huzurun, varı yokla paylaşmanın, en ulvi duyguların zirvede yaşandığı on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayındayız. Sosyal dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği, nefis muhasebesinin daha etkin bir şekilde yapıldığı, manevi duyguların canlılık kazandığı bu kutsal ay, Müslümanlar için el ele vermek, paylaşmak ve kaynaşmak için bir vesiledir." dedi.

İlçe Müftüsü Türkmenoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

"İyilik ve güzelliklerin harman olduğu, rahmet ve yardımlaşma ayı olarak da bilinen Ramazan'da kimsesizlere, yetim ve öksüzlere, fakir ve düşkünlere sahip çıkıp yardım etmek, mahallemize, çevremize, kapı komşumuza bakarak onların kimsesi olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak gerekir. Bu amaçla din görevlilerimiz tarafından 3 yıldır süregelen etkinlik, bu Ramazan ayında da uygulanıyor. Hayırseverlerimizin desteğiyle din görevlilerimiz tarafından görev mahallinde bulunan ihtiyaç sahibi, yetim ve öksüz, kimsesiz, yardıma muhtaç kimselere yemek ikram ediliyor. Bu güzel etkinliğin mimarları din gönüllülerimizi gönülden kutluyorum, emeği geçen ve destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum."

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)