banner250

banner203

Bölge birincisi Manisa'dan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor.

Manisa Müftülüğü 17.06.2021, 10:56
Bölge birincisi Manisa'dan
© Diyanet Haber

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "7. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen bölge finaline; Aydın, Antalya, Uşak, Manisa, Isparta, İzmir, Burdur, Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar'da il birincisi olan din görevlileri katıldı.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından oluşturulan komisyonca yapılan değerlendirmelerde Manisa’yı temsilen yarışmaya katılan Kırkağaç İlçesi Karakurt Mahallesi Kurs Camii İmam Hatibi Adem Bilgetay bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Bilgetay'ı tebrik eden İl Müftüsü Mustafa Soykök, 14 Eylül 2021 tarihinde Malatya’da gerçekleştirilecek "17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali"nde başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?