banner203

banner222

Akhisar’dan İzmir’e yardım eli

Manisa Akhisar İlçe Müftülüğü İzmir için yardım kampanyası başlattı.

Manisa Müftülüğü 03.11.2020, 17:34
Akhisar’dan İzmir’e yardım eli
© Diyanet Haber

Akhisar İlçe Müftülüğü, 6,6 şiddetinde depremin yaşandığı İzmir'de depremden etkilenen ailelere destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlattı.

AFAD koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyası kapsamında Akhisar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesi iş birliğinde toplanan malzemeler, İlçe Müftülüğünden araçlara yüklenerek İzmir'e uğurlandı.

İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, "Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Akhisar Müftülüğü olarak AFAD’dan yapılan battaniye ve erzak yardımı talebini sosyal medya gruplarımızda din gönüllüsü kardeşlerimize ilettik. Onların öncülüğüyle Akhisarlı hemşerilerimiz hemen cevap verip gerek nakdi gerek battaniye yardımında bulundular. Bizler de İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın bölgeye göndereceği araca 100 adet gıda kolisi ile 200 adet battaniye yükledik. Ben öncelikle böylesine acılı günde tek yürek olan, Elazığ depreminde olduğu gibi bir kez daha depremzede kardeşlerinin yanında olan vatandaşlarımıza, gerek salgın sürecinde gerekse yaşanan doğal afetler anında görevden hiçbir zaman kaçmayan Akhisarlı din gönüllüsü mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Rabbim ülkemizi milletimizi her türlü doğal afetten, kazadan, beladan muhafaza eylesin." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner224
Yorumlar (4)
Aziz Dönmez Yeşilli Camii Akhisar 3 ay önce
Akhisar halkına ve Akhisar müftülüğünden teşekkürler Allah kabul etsin
Aziz Dönmez Yeşilli Camii Akhisar 3 ay önce
Dar günde Akhisar halkı ve Akhisar Müftülüğü Allah sizden razı olsun.
Salim 3 ay önce
Allah tüm emeği geçenlerden razı olsun.
Ali İhsan önsal Gölet camii imamı 3 ay önce
Başta sayın Müftüm Mahmut sami Türkmenoğlu ve emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum.