banner331

banner319

Akhisar’da “Gönüller Yetim Kalmasın” projesi hayata geçirildi

Manisa Akhisar İlçe Müftülüğünce hayata geçirilen “Gönüller Yetim Kalmasın” projesi kapsamında öksüz ve yetim çocuklar ile buluşturuldu.

Manisa Müftülüğü 12.02.2022, 22:56
Akhisar’da “Gönüller Yetim Kalmasın” projesi hayata geçirildi
© DİHA

Manisa İl Müftülüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Akhisar'da “Gönüller Yetim Kalmasın” projesi hayata geçirildi. 

Proje kapsamında Akhisar Diyanet Gençlik Merkezi’nde öksüz ve yetim çocuklar yemekte buluştu.

Programda çocuklarla gönüllü gençlik liderleri çeşitli etkinlik düzenledi.

Çocuklarla bir araya gelen Akhisar Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, “Öksüz ve yetimlere destek olmak ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlayan projemizi hayata geçirdik. Elimizden geldiği kadar çok öksüz ve yetim yavrumuzun gönlüne dokunabilmeyi hedefliyoruz. Bizler inanıyoruz ki Rabbimizin lütfu, Peygamberimizin emaneti olan yetimlerimiz gülerse dünya güler. Biz onları sevindirir, gönüllerini hoşnut edersek, Rabbimiz de bizi hoşnut kılacak ve sevindirecektir. Bu konuda projemize destek veren hayırseverlerimiz başta olmak üzere emek veren tüm herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program sonunda öksüz ve yetim çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Programa Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü H. Hüseyin Oktay'ın yanı sıra öksüz, yetim çocuklar ve aileleri katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)