banner250

banner255

Hekimhan’da esnafa kurban organizasyonu tanıtıldı

Malatya Hekimhan İlçe Müftülüğünce Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı açıldı.

Malatya Müftülüğü 02.07.2021, 20:46
Hekimhan’da esnafa kurban organizasyonu tanıtıldı
© Diyanet Haber

Kurbanını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) düzenlen "Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu", il ve ilçe müftülüklerince vatandaşlara tanıtılıyor.

Bu doğrultuda tanıtım ve bağış çalışmalarını aralıksız sürdüren Hekimhan İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Hekimhan Şubesi, "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı" açtı.

Yeni Camii avlusunda açılan tanıtım ve bağış standını ziyaret eden İlçe Müftüsü Hasan Yeşildal, ilçedeki tanıtım faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Din görevlileri ve TDV gönüllüleri tarafından da esnafın ziyaret edilerek kurban organizasyonu hakkında bilgilendirildiğini belirten Müftü Yeşildal, organizasyona ilçe halkının desteğinin tam olduğunu ifade etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?