banner250

banner203

Gençlik Huzurda Buluştu

"Gençlik Huzurda Buluşuyor Programı" kapsamında Malatya Gençlik Koordinatörlüğü organizasyonu ile KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencileri, lise pansiyonlarında kalan öğrenciler ile K.Kursu öğrencilerimizin katılımıyla Necip Fazıl Kısakürek Camii'nde Gençlerle Sabah Namazı buluşması gerçekleştirildi. 

Malatya Müftülüğü 24.11.2018, 12:36
Gençlik Huzurda Buluştu
© Diyanet Haber

Programda Kuranı Kerim tilavetinden sonra  namazı kıldıran İl Müftüsü Ümit Çimen namazdan sonra gençlere hitaben "Mevlidi Nebi Haftası" hakkında ve etkinlikler konusunda bilgiler verdi. Bu senenin temasının "Peygamberimiz ve Gençlik "olduğunu ifade ederek; Gençlik geleceğimizdir. Doğru bilgi sağlam inanç ve güzel ahlak ile donanmış güçlü bir gençlik huzurlu toplumun temelidir.

Bu bakımdan milletimizin ve ülkemizin geleceği olan siz gençlerin iyi yetişmesi, bizleri bir araya getiren değerlere sahip çıkması, milletimizin bin yıldır omuzlarındaki İlay-ı  Kelimetullah emanetinin bilincinde olması esasen bütün bunlara temel teşkil edecek olan sağlıklı din bilgisi ve dindarlığa sahip olması büyük önem arz etmektedir.

Sizler tarihe iz bırakmış, insanlığa insani değerleri ulaştırmış, İslam’ın mütebessim çehresi olmuş muhteşem kültür ve medeniyet inşa etmiş bir tarihin çocuklarısınız.  Bu toprakların evlatlarının hâsılı milletimizin mutluluğu ve sevinci tüm İslam coğrafyasının huzur ve mutluluğunu besliyor.Bu bağlamda uzak ve yakın çevremizde islamofobi ve İslam’ı kötü gösterme gayretlerine hız verildiği, islamofobinin değirmenine İslam coğrafyasından suların taşındığı, her türlü malzemenin yine kendi bünyemizden  tedarik  edilmeye çalışıldığı bu dönemde, temel  hedefi  dünya ve ahiret mutluluğunu temini olan İslam'ın; insanlığın özellikle gençliğin ufkuna -idrakine sunumu çok önemli bir sorumluluktur.

Bu nedenle bin yıldır bu topraklarda temelini atıp kıtalara ulaştırdığımız o muhteşem tarih-kültür ve medeniyetimizi besleyen Kur'an ve sahih sünnete dayanan "insan merkezli" ihya bakışlı din algı, anlayış ve bakışımızı muhafaza ve güçlendirmemiz önemlidir" dedi.

Yapılan duanın ardından gençlere çorba ikram edildi. Programa Malatya Valisi Sayın Aydın Baruş, İl  Müftümüz Ümit Çimen, İl  Müftü Yardımcıları, STK Temsilcileri, öğretmenler  ve  vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?