banner203

banner250

Müftülük ve Milli Eğitim arasında eğitimde iş birliği

Kütahya İl Müftülüğü ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Kütahya Müftülüğü 20.09.2021, 14:59
Müftülük ve Milli Eğitim arasında eğitimde iş birliği
© DİHA

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kütahya İl Müftülüğü arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen imza törenine Kütahya Valisi Ali Çelik ile İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Vali Ali Çelik, "Bu protokol ile amaç; örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü bünyesinde gençlik hizmetlerini yürütmek maksadıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen il ve ilçe gençlik koordinatörlerinin uygulayacakları projelerde iş birliği yapmak. Bu iş birliği çerçevesinde, ortaokul ve lise çağındaki gönüllü öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi amaçlanmaktadır. Bu vesile ile onların sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, onlara çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılarak gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır." dedi.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise "Bu protokol ile okullarımızda gençlerimize ulaşmada kolaylık ve eğitim, iyilik, kültür faaliyetleri çerçevesinde gençlerimizle hemhal olma noktasında iyi bir etkileşim olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından "Eğitimde İş Birliği Protokolü" taraflarca imzalandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?