banner261

banner250

Müftülük ile Milli Eğitim iş birliğinde değerler eğitimi

Kütahya İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ortaokul ve lisede eğitim gören öğrencilere “Değerler Eğitimi” veriliyor.

Kütahya Müftülüğü 16.10.2021, 18:48
Müftülük ile Milli Eğitim iş birliğinde değerler eğitimi
© DİHA

Kütahya İl Müftülüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Eğitimde İş Birliği Protokolü” kapsamında Müftülük görevlilerince ortaokul ve liselerde değerler eğitimi veriliyor.

Seminerlere İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, müftü yardımcıları, vaizler ve gençlik koordinatörleri katıldı. 

Prof. Dr. Nurettin Uzunoğlu Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde düzenlenen seminerde konuşan Müftü Demirtaş, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin dini ve fenni ilimleri mezcetmesi gerektiğini belirterek, “Kur'an nasıl mucize ise kainat kitabı da öyle mucizedir. Allah (c.c) ikisini de ibret nazarı ile okumamızı ister.  Peygamber Efendimiz bize iki emanet bırakmıştır. Bunlardan bir tanesi de Kur'an-ı Kerim’dir. Bu emanetlere sahip çıkmamız lazım." dedi.

İçerisinde bulunan haftanın Mevlid-i Nebi Haftası olduğunu ifade eden Demirtaş, “Bu yıl Mevlid-i Nebi Haftasının ana teması ‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ olarak belirlendi. Rabbimize, peygamberimize, bize emanet edilen değerlerimize ve dinimize karşı vefalı olmalıyız." diye konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)