banner331

banner319

Müftü Demirtaş: Türkiye'mizin her yerinde kurban kesimleri yapıldı

Türkiye Diyanet Vakfının yurt içi ve yurt dışında "kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" çağrısına uyarak kurban vekaletini veren vatandaşların kurbanları, Kütahya, Tavşanlı, Simav ve Emet ilçelerinde kesildi.

Kütahya Müftülüğü 15.07.2022, 09:53
Müftü Demirtaş: Türkiye'mizin her yerinde kurban kesimleri yapıldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) organizasyonunda Kütahya'da vekaletle kurban bağışı yapılan hayvanların kesimi yapıldı.

"Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla düzenlen "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu"nu kapsamında Kütahya, Tavşanlı, Simav ve Emet ilçelerinde kurban kesimleri gerçekleştirildi.

İslami usüllere göre toplam 392 hisse kurbanın kesimi yapılarak ihtiyaç sahibi bin aileye ulaştırıldı.

Kütahya İl Müftüsü ve TDV Kütahya Şube Başkanı Hüseyin Demirtaş, kesimin yapılacağı mekana giderek 45 büyük baş ve 77 küçük baş hayvanı yerinde gördü. 

Kesilen kurbanların muhtaç ailelere TDV gönüllülerince ulaştırılacağını belirten Demirtaş, "Burada 392 hisseyi bin civarında ihtiyaç sahibi aileye inşallah dağıtmak istiyoruz. Kurban ibadeti hem bizi Allah'a yaklaştırıyor, hem de insanlara yaklaştırıyor. Türkiye Diyanet Vakfı'mız, Türkiye'mizin her yerinde bütün illerde, ilçelerde kurban kesimleri yaptı." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)